Knihy

Kniha 21 lekcí: Co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory

Braiins Publishing

October 5, 2022

5

Min

Kniha esejů něměckého bitcoinera Gigiho je dobrým průvodcem pro všechny, kteří se chtějí podívat, jak hluboko vede pomyslná bitcoinová krácličí nora.

Podobně jako Alenka z knihy Lewise Carrolla Alenka v říši divů se i autor 21 lekcí vydává prozkoumat, kam vede pomyslná králičí nora fascinujícího světa okolo bitcoinu. Ve třech oddílech po sedmi lekcích postupně zkoumá filozofické základy, ekonomické souvislosti a technologické pozadí tohoto převratného vynálezu. Kniha zachycuje jeho vlastní učební proces a je inspirací pro všechny, kteří chtějí prohloubit své chápání bitcoinu. Nabízí totiž poučený a nekonvenční pohled na mnohá ze složitých témat, které se bitcoinu dotýkají. Český překlad se zařazuje po bok desítek dalších jazyků, do kterých byla tato kniha od svého prvního vydání přeložena.

Video: křest knihy + panelová diskuze

Záznam ze křtu knihy z dílny Braiins Publishing. Tímto počinem je sbírka esejů s názvem 21 lekcí: Co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory, jejíž autor vystupuje pod pseudonymem Gigi.

Debata o těžbě bitcoinu - své názory s publikem sdíleli John Vanhara, podnikatel českého původu, který se poslední rok věnuje aktivitám právě v oblasti bitcoinové těžby, Kristian Csepcsar, ředitel marketingu v Braiins, a Jakub Kicom Vejmola, tvůrce Bitcoinovýho kanálu. Diskusi moderoval Matouš Ledvina, digitální konzultant pro Google a marketingový poradce u Braiins.

PDF ke stažení zdarma

Prodej fyzických knih

Fyzickou kopii našich knih seženete u některého z našich partnerů – nákupem tak podpoříte lokální tvůrce:

Naše publikace

Všechny naše publikace najdete na: braiins.com/knihy

Všechny naše publikace najdete na: braiins.com/knihy
  • Lightning Network: Platby budoucnosti – celosvětově jedna z prvních ucelených publikací věnujících se Lightning Network, od českého autora a dostupná zdarma všem zájemcům ke stažení.
  • 21 lekcí: Co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory – sbírka esejů na technologická, ekonomická a filozofická témata vyvolaná studiem bitcoinu od autora vystupujícího pod pseudonymem Gigi.
  • Český překlad knihy Bitcoinový standard - Safedean Ammous, kniha k dostání zde
  • Český překlad The Bitcoin Whitepaper – základního dokumentu popisujícího bitcoinovou technologii.
  • Bitcoin: Odluka peněz od státu, Josef Tětek – Kniha o podstatě peněz a o probíhající peněžní evoluci. Elektronická verze zdarma, fyzická kopie k dostání u našich partnerů.
  • Vynález jménem Bitcoin je skvělým úvodem do Bitcoinu – dostupná v elektronické verzi zdarma. Fyzickou kopii seženete u některého z našich partnerů.
  • Bohatě ilustrovaný titul Bitcoinové peníze popisující příběh, jak děti v městečku Bitville přišly k dobrým penězům. Kniha je určena pro čtenáře všech věkových kategorií. Elektronická verze zdarma, fyzická kopie k dostání u našich partnerů.

Hledáme vývojáře!

Naší zákazníci jsou globální, ale schopné místní vývojáře hledáme neustále. Pokud vás zajímá oblast těžby Bitcoinu nebo máte rádi práci v progresivním tech stacku (Rust, Bitcoin, desítky serverů po celém světě se stovkami tisíc připojení za sekundu a mnohem více) tak se určitě ozvěte.

Odkaz na článek
Vesmír chce jedny peníze a Bitcoin jde tím správným směrem