Knihy

Kniha Lightning Network: Platby budoucnosti

Braiins Publishing

November 6, 2022

5

Min

Celosvětově jedna z prvních ucelených publikací věnujících se Lightning Network, od českého autora a dostupná zdarma všem zájemcům ke stažení.


V rámci naší lokální iniciativy Braiins Publishing, ve které českým a slovenským čtenářům přinášíme jak překlady kvalitních zahraničních knih o Bitcoinu, tak stále více i domácí autory, představujeme další titul.

Jedná se o knihu nazvanou Lightning Network: Platby budoucnosti od Michala Nováka, kterou v této fázi vydáváme jako volně šiřitelné PDF. Lightning Network je platební technologie ve druhé vrstvě nad bitcoinem. Umožňuje rychlejší a levnější vypořádávání transakcí a každým dnem nabývá na významu. Michal Novák se jí ve své knize věnuje ze všech úhlů, od úplného úvodu do problematiky provádění plateb v bitcoinové síti, rozdílu mezi on-chain a LN transakcemi až po detailní popis a aplikaci ligthtningové technologie v praxi a to včetně praktických ukázek implementace nejrůznějších komerčních řešení na trhu.

„Kniha Michala Nováka Platby budoucnosti je výjimečná. Může se bez problémů postavit vedle knihy Andrease Antonopoulose Mastering LN a pro mnohé bude nejen čtivější, ale i srozumitelnější.“

– Alex Pilař

{{custom-cta}}

Předmluvu ke knize napsal Dominik Stroukal a za ní následuje první část publikace, která poslouží jako vynikající úvod do problematiky plateb v bitcoinové síti. Druhá, pokročilá část je potom určena opravdu vážným zájemcům o pochopení technologie a fungování Lightning Network. Autor knihu záměrně koncipoval tak, aby byla přínosem pro čtenáře všech úrovní.

Knihu v rámci její přípravy připomínkovali další odborníci na toto téma a v Braiins Publishing prošla krátkou redakční úpravou. V souladu s autorovým původním záměrem ji uveřejňujeme ke stažení všem zájemcům v PDF formátu zdarma.

Video: křest knihy + panelová diskuze

Michal Novák křtí svojí knihu Lightning Network: Platby budoucnosti. Následuje diskuze autora s Kirillem Juranem, Alexem Pilařem a Mario Havlem.

Knihy ke stažení zdarma

Všechny naše bitcoinové publikace najdete ke stažení zdarma na: https://www.bitperia.cz/knihy

Prodej fyzických knih

Fyzickou kopii našich knih seženete u nás na eshopu nebo u některého z našich partnerů:

Hledáme vývojáře!

Naší zákazníci jsou globální, ale schopné místní vývojáře hledáme neustále. Pokud vás zajímá oblast těžby Bitcoinu nebo máte rádi práci v progresivním tech stacku (Rust, Bitcoin, desítky serverů po celém světě se stovkami tisíc připojení za sekundu a mnohem více) tak se určitě ozvěte.

Vyvíjíme software i hardware pro bitcoinové těžaře - pojďte do toho s námi: https://braiins.com/careers
Všechny naše bitcoinové knihy k dostání na jednom místě.