Knihy

Kniha Velká kniha o Bitcoinu a kryptoměnách

Braiins Publishing

November 1, 2022

5

Min

Vše, co potřebujete vědět o bitcoinu, ve velké knize od Kamila Boušky, nyní zdarma ke stažení v PDF verzi.

Další knihou, které vydavatelství Braiins Publishing pomohlo na svět, je publikace Kamila Boušky s úctyhodným názvem i úctyhodnou velikostí, totiž Velká kniha o Bitcoinu a kryptoměnách aneb Finanční gramotnost pro každého. Autor se na 332 stranách bohatě ilustrovaného textu věnuje fenoménu bitcoinu ze všech možných úhlů. Začíná už od píky historií peněz, nástrahami inflace a stavem našeho současného peněžního systému a až poté přejde k líčení vzniku bitcoinu a jeho fungování. Kniha věnuje dost prostoru také praktickým náležitostem ohledně směny, uchovávání a používání bitcoinu, včetně přehledu lokálních bitcoinových služeb a nástrojů. Nechybí ani kapitola o tradingu či téměř až detektivní pasáž o tom, kdo mohl či nemohl být legendárním Satoshim Nakamotem. Knihu kromě grafů zdobí ilustrace kreslíře Marka Simona a ačkoliv je svým zaměřením určena zejména začínajícím zájemcům o problematiku kryptoměn v čele s bitcoinem, vhledem k jejímu rozsahu si v ní najdou své i zkušení hodleři.

Video: křest knihy + panelová diskuze

Kamil Bouška křtí svojí Velkou knihu o Bitcoinu. Následuje panelová diskuze s Jakubem Vejmolou (Kicom), Lukášem Kovandou, Markem Kyrshem a moderuje Libor Investocka. Akci uspořádala firma Braiins.

PDF ke stažení zdarma

Prodej fyzických knih

Fyzickou kopii našich knih seženete u některého z našich partnerů – nákupem tak podpoříte lokální tvůrce:

Naše publikace

Všechny naše publikace najdete na: braiins.com/knihy

Všechny naše publikace najdete na: braiins.com/knihy
  • Lightning Network: Platby budoucnosti – celosvětově jedna z prvních ucelených publikací věnujících se Lightning Network, od českého autora a dostupná zdarma všem zájemcům ke stažení.
  • 21 lekcí: Co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory – sbírka esejů na technologická, ekonomická a filozofická témata vyvolaná studiem bitcoinu od autora vystupujícího pod pseudonymem Gigi.
  • Český překlad knihy Bitcoinový standard - Safedean Ammous, kniha k dostání zde
  • Český překlad The Bitcoin Whitepaper – základního dokumentu popisujícího bitcoinovou technologii.
  • Bitcoin: Odluka peněz od státu, Josef Tětek – Kniha o podstatě peněz a o probíhající peněžní evoluci. Elektronická verze zdarma, fyzická kopie k dostání u našich partnerů.
  • Vynález jménem Bitcoin je skvělým úvodem do Bitcoinu – dostupná v elektronické verzi zdarma. Fyzickou kopii seženete u některého z našich partnerů.
  • Bohatě ilustrovaný titul Bitcoinové peníze popisující příběh, jak děti v městečku Bitville přišly k dobrým penězům. Kniha je určena pro čtenáře všech věkových kategorií. Elektronická verze zdarma, fyzická kopie k dostání u našich partnerů.

Hledáme vývojáře!

Naší zákazníci jsou globální, ale schopné místní vývojáře hledáme neustále. Pokud vás zajímá oblast těžby Bitcoinu nebo máte rádi práci v progresivním tech stacku (Rust, Bitcoin, desítky serverů po celém světě se stovkami tisíc připojení za sekundu a mnohem více) tak se určitě ozvěte.

Odkaz na článek
Vesmír chce jedny peníze a Bitcoin jde tím správným směrem