VIDEO: Alex Pilař v debatě + další meetupy

Vydáno v bloku #0774372, autor: sifrant

Přinášíme video z debaty v Českých Budějovicích, které se zúčastnili Alex Pilař, Kristian Csepcsar a Rosťa Plachý. Následuje krátké info z dalších srazů a přehled těch nadcházejících.

V Českých Budějovicích uspořádal Štěpán Borovka 22. listopadu už druhé místní setkání. Tentokrát v krásných prostorách hotelu Spa Vita jsme mu pod záštitou Bitperie zajistili magnet každé debaty – Alexe Pilaře. Spolu s ním o bitcoinu a vzdělávání diskutovali také Kristian Csepcsar a Rosťa Plachý, akci moderoval opět Matouš Ledvina a poslouchalo přes 50 návštěvníků. 

Celá diskuse byla natáčena a níže se můžete podívat na více než hodinu a půl dlouhé video. Po skončení samotné debaty totiž přišla ještě půlhodina plná zajímavých dotazů z publika, kterou na záznamu najdete také. Následovalo neformální setkání hostů s publikem za popíjení piva, které jsme pro akci zajistili. Každý návštěvník si navíc odnesl knihu 21 lekcí.

Další lokální srazy

Ještě v listopadu, konkrétně v jeho poslední den, následovalo setkání v Olomouci. V místním Blabla baru ho uspořádal Honza Gorrdy Dvořák a hostem byl Jakub Kicom Vejmola. Tento sraz zatím jednoznačně překonal počtem návštěvníků všechny dosavadní. Na místě se sešlo snad 80 lidí z blízkého i dalekého okolí.

Kicomova tvář evidentně táhne. Jeho zábavná přednáška trvala skoro hodinu a pokud jste se nemohli zúčastnit osobně, najdete ji zde. Po ní proběhla lightningová tombola, kterou nakódoval a poprvé představil v Brně Martin Yanas Janík a šíří se společně s vlnou lokálních srazů. Jak proklamoval Gorrdy, další setkání budou v Olomouci následovat.

Místní komunita v Plzni také odstartovala vlastní tradici meetupů mikulášským vexlováním v úterý 6. prosince. Praktickou přednášku si přišlo poslechnout a aplikaci přímo vyzkoušet kolem 30 lidí, což se zdá být pro první setkání příjemným standardem napříč celou republikou.

Toto je jediný meetup, kterého jsem se nezúčastnil osobně, takže nemám víc info, než kolik jsem získal z twitteru – pozn. autora

Další vexlácký a vůbec poslední letošní český sraz, se uskutečnil ve středu 14. prosince v Ostravě. Akci pořádali organizátoři ChainCampu za pomoci dobrovolníků. V Ostravě se díky jejich tradici jednalo o už v pořadí čtvrtý sraz a přišlo na něj kolem 40 lidí. Potkat jste mohli zástupce všech věkových skupin, silnou enklávu brněnských bitcoinerů nebo tým organizátorů BTC Prague. Opět proběhla LN tombola o ceny od Vexlu a Braiins Publishing.

Co se chystá dál?

Po vánoční přestávce se v únoru vyrýsovaly na obzoru hned tři lokální akce. 

Hned první únorový den tedy proběhne v restauraci Palouk Ostravě už 5. bitcoin meetup. Ve středu 1. února na něm od 18:00 o pořádání bitcoinových konferencí promluví Martin a Matyáš Kuchařovi. Nebude řeč jenom o ChainCampu, ale také o přípravách nadcházejícího BTC Prague a také o tom, jaké zkušenosti, postřehy a inspirace nasbírali při své loňské túře po zahraničních konferencích.

„Rozhodli jsme se, že v Ostravě nasadíme pravidelnou měsíční frekvenci srazů, kdy se bude střídat akce s hosty a přednáškou a neformální setkání u piva. Meetup bude probíhat vždy první středu v měsíci a jedná se proto o bitcoinovou zkoušku sirén,” vysvětlil pro Bitperii Matyáš Kuchař.

V Českých Budějovicích by jednak, Cimrmanovými slovy, chtěl žít každý a druhak tam Štěpán Borovka pořádá už třetí místní meetup. Tentokrát bude přednášejícím hostem Dominik Stroukal a akce se uskuteční, stejně jako poprvé, v co-workingu Pracovna R51 – doražte sem v úterý 7. února v 18:00.

Třetí únorový meetup proběhne v Brně 16. února. Akce s názvem Bitcoin Brno Beer #1 se bude konat v Café Práh v prostorách Vaňkovky a bude zaměřena na Soukromí v bitcoinu. Začátek je naplánován na 18:00, proběhne tombola a následovat bude pokec v Potrefené Huse.

Máte-li v plánu další meetupy, a ideálně na nových místech, tagujte na twitteru Bitperii a pomůžeme vám aspoň retweetem.