VIDEO: Křest knihy “21 lekcí” a panelová diskuze o těžbě

Vydáno v bloku #0758171, autor: sifrant

Co mají společného těžba bitcoinu a polévání knih pivem? To zjistíte v krátké reportáži a dvou videozáznamech v tomto článku.

V pátek 16. září proběhl v Brně křest nejnovější knihy z dílny Braiins Publishing. Tímto prozatím posledním počinem je sbírka esejů s názvem 21 lekcí: Co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory, jejíž autor vystupuje pod pseudonymem Gigi. Akce se uskutečnila v příjemném prostředí místního Impact Hubu za účasti 130 návštěvníků, kteří v rámci vstupu obdrželi také první anglicky vydanou publikaci od Braiins - Bitcoin Mining Handbook.

Předmluvu k lokálnímu vydání knihy napsal John Vanhara – podnikatel českého původu, který po nespočtu různých projektů přeorientoval v poslední době své aktivity do oblasti bitcoinové těžby. Právě on se stal významným hostem této události a zároveň také kmotrem knihy. Několik vět o knize a procesu jejího vzniku pronesl Jáchym Černý, redaktor zodpovědný za všechny dosud vydané tituly tohoto vydavatelství. Výtisk knihy byl pokřtěn pomocí typicky českého zlatého moku, jak už se stalo u Braiins Publishing zvykem.

Křest knihy 21 lekcí: Co mě naučil pád do bitcoinové králičí nory

Po samotném křtu následovala panelová diskuze o těžbě bitcoinu. Tuto debatu moderoval Matouš Ledvina, digitální konzultant pro Google a marketingový poradce u Braiins. Své názory, vedle výše zmíněného Johna Vanhary, s publikem sdíleli také Kristian Csepcsar, ředitel marketingu v Braiins, a Jakub Kicom Vejmola, tvůrce Bitcoinovýho kanálu

John se s publikem podělil o své zkušenosti, které nasbíral během posledního roku, kdy se plně vrhnul do těžebních aktivit. Dále přišla řeč na jeho rozjíždějící se platformu Veribi, kde poskytuje příležitost podílet se na těžbě i menším českým a slovenským investorům. Kristian přinesl vhled o těžbě z pozice Braiins, coby poskytovatele komplexních řešení pro bitcoinovou těžbu. Celou diskuzi doplňoval svými typicky trefnými vstupy Kicom a její kompletní záznam naleznete níže.

Panelová diskuze

Po ukončení debaty se akce proměnila na neformální setkání přítomných návštěvníků s pořadateli a hosty události, které probíhalo v uvolněné atmosféře. Všichni zúčastnění si pochvalovali jak možnost vyslechnout cenné postřehy ze zákulisí jinak nepřístupného byznysu, tak navíc i osobně promluvit s přímými aktéry. 

Společnými silami také bylo nutné zachránit zbývající pivo, jež nepadlo na křest knížky. Někteří účastníci potom pokračovali v plavbě brněnskou zlatou bárkou až do brzkých ranních hodin. Pokud jste o tuto vyvedenou událost přišli, potom můžete litovat a zároveň se těšit na další podobnou akci, jakou jménem Braiins zcela určitě brzy uspořádáme.